בשנים האחרונות אנו עדים למגמה אשר הולכת וגדלה, של בעלי עסק, חברה או ארגון, אשר נוטים לבצע גיבוש עובדים. ליום זה יש כל מיני יעדים, בחלק מן המצבים היעד שלו מתקשר באופן ישיר לחברה שלכם והוא מכוון להטבה של תהליך העבודה של העובדים שלכם, להטבה של אפקטיביות וטיב הביצוע שלהם, להיכרות יותר מעמיקה של הכישורים שלהם וכיוצא בזה. חלק מן גיבוש עובדים נועד עבור היעד של התקשורת הבין אישית של העובדים שלכן, להסב להם מידת מה של פתיחות והכרה יותר מיטבית שלהם כצוות של עבודה וכאינדיבידואל ולתמוך בהיתכנות של סביבת עבודה שתהיה חיובית.

איך מתכננים כראוי יום גיבוש עובדים ועבור מי הוא מתאים?

יום גיבוש עובדים עשוי להתאים אף לצוות עבודה מצומצם, אשר נאלץ לעבוד בקרב קבוצה גדולה לפעמים או עבור צוות מועט של מנהלים במקום העבודה שלכם. יצירה של גיבוש עבור צוות מצומצם כזה עשויה להיות ממוקדת בפעילות של היבט בפרוצדורה של מענה על ליקוי בתקשורת ואופן קבלה של החלטה. ישנה חשיבות רבה לכך כי יום הגיבוש יתאים לחברה מסוימת, על מנת שיהיה אפשר להשיג את היעדים שלו, בכל מה שקשור לצרכים המסוימים והנקודתיים של צוות העובדים שלכם, וכן שהצוות של העובדים אשר מבצע יום זה יבין מה הם היעדים שלכם וכיצד ליצור את מהלך היום הזה שיהלום את היעדים שלכם ואת הצרכים של העובדים שלכם.

מה היא המטרה של יום גיבוש עובדים וכיצד הוא יתנהל?

יום גיבוש עובדים מבוצע לרוב מדי שנה. ביום הגיבוש תצאו מהסביבה הידועה לכם היטב, הבנאלית והוודאית שלכם אל מקום שונה, לרוב הוא יהיה מהנה ואתגרי. ההנאה אשר תוענק לכם תחדד בקרבכם את תחושת הנאמנות למקום העבודה שלכם, בשל תחושת השייכות שגדלה לרוב ביום כזה תחושו קלילים ויותר זורמים בתנאי סביבה אחרים. יום שכזה ייצור יחס חיובי עבור מקום העבודה שלכם ובוודאי עשוי להפוך אתכם לכדי צוות עובדים איכותי, אשר עובד במשותף עבור החזון והרווחים של מקום העבודה שלכם.

יום גיבוש עובדים יסייע בינכם להיקשר האחד אל השני. התקשורת הבין אישית והחשיפה הפרטית בסביבה שונה מחוץ לבנאליות אשר שוררת במקום העבודה שלכם, תיתן בידי צוות העובדים שלכם להכיר זה את זה יותר טוב וללמוד על חברי הצוות נתונים חדשים, אשר לא תמיד הם ידעו עליהם.