ויאטנם הפכה ליעד פופולארי עבור ישראלים, במיוחד בשנים האחרונות ולא בכדי; היא מדינה שיש בהכל. החל מנופים פראיים ומסלולי טיול מאתגרים ועד לאפשרויות נופש בטן-גב, ויאטנם עונה על כל צרכי התיירות הקיימים. לפני שאתם רצים לסגור את כרטיסי הטיסה שלכם אולי כדי שתדעו שלפני הכל, עליכם להוציא ויזה לויאטנם שבלעדיה, לא תוכלו לבקר במדינה.

הוצאת ויזה לויאטנם

ישנן שתי דרכות להוצאת ויזה לויאטנם לאלו המחזיקים בדרכון ישראלי

  • ויזה לביקור בויאטנם דרך האינטרנט – כל אדם שאינו מתכנן להגיע לויאטנם במעבר קרקעי אלא דרך השמיים או הים, יוכל להוציא ויזה מסוג זה. ויזה זו נקראת גם "ויזה בהגעה" – Visa on arrival, או בקיצור VOA. ישנן מספר סוגי ויזות לויאטנם שתוכלו להוציא דרך האינטרנט; הראשונה הינה ויזה לחודש וכניסה אחת, ויזה לחודש אחד ומספר כניסות, ויזה לשלושה חודשים וכניסה אחת למדינה ו-ויזה לשלושה חודשים ומספר כניסות למדינה. מחיר הויזה משתנה בהתאם לסוגה. את כל הפרטים יהיה עליכם למלא בטופס הבקשה.
  • ויזה דרך שגרירות ויאטנם – אם הנכם מתכננים להכנס לויאטנם דרך הקרקע, יהיה עליכם להוציא ויזה לויאטנם אך ורק דרך שגרירות ויאטנם. במקרים בהם אתם זקוקים לויזת סטודנט, תצטרכו גם כן להנפיק את הויזה דרך השגרירות. יהיה עליכם להצטייד בדרכון תקף לפחות לחצי שנה מרגע מועד הכניסה למדינה ובתמונת פספורט. כשתגיעו לשגרירות תתבקשו למלא טופס פרטים אישיים.

מה לגבי הארכת הויזה הקיימת?

הארכת ויזה לויאטנם תהיה לרוב יקרה ולא ממש משתלמת. אם נדמה לכם שתטיילו מעבר לחודש, מומלץ להזמין אפילו רק ליתר בטחון, ויזה לשלושה חודשים. כך תאפשרו לעצמכם לטייל בלי לחץ ודאגות. זו ההמלצה שלנו כמובן – אם בכל זאת תבחרו להוציא ויזה לחודש, דעו כי תוכלו להאריך אותה במקרה הצורך דרך סוכנויות נסיעות מקומיות בויאטנם.

כפי שודאי הבנתם, רבים הם הישראלים שבוחרים להוציא את הויזה שלהם דרך האינטרנט, ודי בצדק אם תשאלו אותנו. אין כל סיבה להטריח את עצמכם לנסוע במיוחד לשגרירות, בעיקר אם אתם מתכננים להגיע לויאטנם בטיסה. ורק ביננו, אם יש לכם אפשרות להקל על עצמכם – מדוע לא לעשות זאת? טיסה נעימה!