אנשים מהמגזר הדתי מתקשים לעיתים למצוא מקום מתאים לבלות בו חופשה משפחתית, אשר ייתן מענה מספק לכל הצרכים הייחודיים שלהם. חשוב להבין כי השפע הגדול שמציעים בתי המלון בישראל- בין אם אלו ארוחות מפוארות בחדר האוכל,  צוותי בידור או בריכה ענקית- לעיתים מהווה דווקא חסם בעבור דתיים. צימרים הפכו בשנים האחרונות לצורת החופשה המועדפת על שומרי מסורת רבים, הנהנים מהנופש שלהם תוך שמירה על כל המנהגים והמצוות החשובים עבורם.

צימרים לדתיים – היתרונות לעומת חופשה בבית מלון

שמירה על צניעות ומניעה של ערבוב בין גברים לנשים, הוא אחד העקרונות החשובים במגזר הדתי, כאשר בריכות בבתי מלון גדולים לרוב מקיימות את ההפך הגמור. משפחה דתית לא תוכל למעשה לטבול בבריכה שכזאת, בה יימצאו גברים ונשים יחד ועוד בלבוש  מאוד לא צנוע. צימרים שיש להם בריכה משותפת ופרטית, לעומת זאת- בהחלט כן: המשפחה תוכל להחליט על זמני טבילה לנשים או לגברים, וכולם יוכלו לכבד זה את זה, ללא חשש מכניסה של זרים.

עניין נוסף הוא התפילה: במרבית בתי המלון אמנם ישנו בית כנסת מובנה, והקייטרינג במקום כשר- שני עניינים המקלים מאוד על דתיים, כאשר הם יוצאים לחופשה. עם זאת כדאי לדעת כי צימרים לדתיים נמצאים היום בכל מקום בארץ, וכך כל משפחה המעוניינת לצאת לחופשה, תוכל לבחור בצימר הקרוב לבית כנסת במרחק הליכה, והממוקם הרחק ממקומות בילוי רועשים. בנוסף ניתן לתאם עם בעלי המקום עניינים חשובים כמו מטבח כשר, פלטה לשבת, מיחם ועוד- כל הנדרש על מנת להמשיך באורח החיים הדתי כרגיל, מבלי להתפשר על דבר. נופש פרטי בצימר מאפשר אחדות משפחתית ואווירה מיוחדת, בזכות החברותא הנוצרת בין כל הנופשים וללא הפרעות מבחוץ.

מה חשוב לוודא כשמזמינים צימרים לדתיים

בהיותן של משפחות דתיות, ברוב המקרים- ברוכות ילדים, חשוב לוודא כי הצימר מכיל די מקומות לינה. במידה ותידרשו לשני צימרים- חשוב שתוודאו ובמיוחד אם יש לכם ילדים קטנים, שבין החדרים קיימת דלת מקשרת. בדקו מול בעלי המקום שיש בצימר כיורים נפרדים במטבח, ואת כל האבזור שיאפשר לכם לבלות את הנופש בשמחה ובהנאה רבה.