יש ערי תיירות ויש ערי תיירות, ופריז היא יעד התיירות המבוקש בעולם, עד היום. אפשר להסביר בהרבה דרכים מה הקסם של פריז למטייל. אבל כל ההסברים בעולם לא יוכלו להביע את התחושה, את החוויה ואת הרגשות שמתעוררים בסיורים בעיר היפה.

האינטרנט מלא בהמלצות, מסלולים, טיפים, והמון מידע שבסופו של דבר עלול לייצר בלבול במקום עושר. אם אתם מחפשים לאן ללכת בפריז, איפה לטייל ומה לראות, לפניכם רשימה מסודרת ופשוטה של נקודות חובה. כל השאר זה המלצות, והאמת? מספיק לשבת בבית קפה לצד נהר הסיין ולאכול קרואסון או סנדביץ' עם באגט ולספוג אווירה, בלי ללכת לשום מקום.

אטרקציות בפריז למטייל הישראלי ובכלל

  • רובע מונמארטר (Montmartre) והכנסייה המפורסמת
  • כנסיית הנוטרה דאם (Notre-Dame) שסבלה משריפה קשה ב-2019
  • שער הניצחון (arc de triomphe) מרובה המדרגות
  • מגדל אייפל (tour Eiffel) המפורסם – ולא, ממש לא חובה לעלות, אבל נחמד בכל זאת
  • רובע מונפרנאס (Montparnasse) – עם בתי הקפה, המגדל המפורסם, ו…בית הקברות המפורסם!
  • מוזיאון הלובר (museo de louvre) – כנראה המפורסם בעולם, בזכות לא אחרת מאשר המונה ליזה
  • הקטקומבות (Les catacombs) – מערות תת קרקעיות תחת העיר פריז, לטיול קצת שונה, בין שלדים וגולגולות

אלו הם המקומות שממש, אבל ממש כדאי שתבקרו בהם בטיול לפריז.

ומה לגבי מסעדות?

צרפת בכלל ופריז בפרט ידועות באוכל המיוחד. "המטבח הטוב בעולם" כך אומרים מביני העניין, למרות שבינינו, המטבח הישראלי רב-הגוונים מציע מנות לא רעות בכלל. ובכל זאת, פריז, כמו ישראל, הינה כור היתוך של מהגרים, כך שמעבר לאוכל הצרפתי הקלאסי, בשר, כמהין ושמנת, הרי שהמטייל בפריז יוכל ליהנות ממטבח פיוז'ן בינלאומי יוצא מגדר הרגיל.

המצלמה מוסיפה חמישה קילו, והמנות העיקריות שתאכלו מוסיפות עוד יותר, אך שוות כל רגע. אל תשכחו לרגע לקחת תמונות של המנות המיוחדות שתפגשו, אם לא כדי להשוויץ לחברים ולמשפחה, אז לפחות כדי להיזכר במנות הטובות ביותר בפריז. למטייל הממוצע יש נטייה לאכול איפה שאפשר, כשרעבים. טייל מקצועי שמבין ברזי הטיול יודע לכוון את היום כך שהרעב יגיע במקביל לקרבה למסעדה הנכונה, וזו ההמלצה!