פעילויות הגיבוש מהוות כיום חלק בלתי נפרד מכל ארגון שמכבד את עצמו. למה? התשובות לשאלה זו נמצאות במאמר זה.

מהי פעילות גיבוש?

פעילות גיבוש היא פעילות, בה לוקחים חלק חברי הארגון, בין אם כולם ביחד ובין אם בקבוצות ייעודיות כגון מנהלים בכירים, מנהלים זוטרים, מחלקות כאלו ואחרות וכך הלאה. פעילויות אלו מאפשרות למשתתפיהן להכיר האחד את השני באופן אישי יותר, להתגבש ולהפוך למלוכדים יותר.

היתרונות

לפעילויות גיבוש יתרונות רבים והן גם נותנות מענה למגוון רחב של צרכים. לעתים הצורך עולה כאשר קבוצה גדולה יחסית של עובדים מצטרפת לארגון, כאשר ישנו משבר מורלי, כאשר נעשים תהליכים ארגוניים חדשים ועוד. במהלך הפעילות, המשתתפים זוכים להכיר את הקבוצה ולהרגיש שהם מהווים חלק חשוב ממנה וכך עולה המוטיבציה שלהם והלויאליות שלהם אל הקבוצה בפרט ואל הארגון בכלל.

סוגי פעילות

היות שהמודעות לחשיבות של פעילויות הגיבוש עלתה, עלה גם הביקוש וההיצע שלהן וכיום ניתן למצוא פעילויות גיבוש מסוגים שונים. לעתים מדובר על אירועי גיבוש עם הפקות גדולות, המיועדים בעיקר לארגונים גדולים, ולעתים מדובר על פעילויות נקודתיות באמצעות סדנאות שונות של כיף עם ערך מוסף, המתאימות לארגונים בכל הגדלים ולכמויות שונות של משתתפים. ישנו מגוון רחב של סדנאות בנושאים שונים החל מפעילויות גופניות שונות, דרך סדנאות בישול ודומיהן ועד להרצאות, מופעים וכדומה.

איפה זה קורה?

כדי לדעת היכן לערוך פעילות גיבוש, יש להחליט תחילה איזה סוג פעילות תרצו. לדוגמה, אם תרצו לערוך פעילות בנושא ספורט, סביר להניח שתזדקקו למגרש, או אולם, בהתאם לאופי הפעילות. כמו כן, במידה ותרצו לערוך פעילות של סדנה או הרצאה, ייתכן שרצו לערוך אותה באחד מחדרי המבנה של הארגון עצמו, או לשכור לשם כך אולם, שיאפשר לכם מקום נוח לקיום הסדנה וגם את כל האמצעים הדרושים לה.

בחירת הפעילות

בחירת סוג כזה או אחר של פעילות גיבוש נעשית בעיקר לפי אופי המשתתפים וגם בהתאם לתקציב של הארגון. על מנת שמשתתפי הפעילות יוכלו ליהנות ממנה ולהתגבש בה, ההתאמה אליהם צריכה להיות טובה וחשוב לא להתפשר עליה בעת הבחירה.